Pralnia Makerspace zaprasza 02.12.2017r.

Opublikowano: 22 listopada 2017


 

Dzień otwarty w Makerspace Pralnia to okazja dla kobiet w każdym wieku, aby poznać specyfikę pracy w branżach związanych z nowymi technologiami.
Swoją historię i cenne wskazówki przekażą nam m.in.: programistki, testerki, projektantki graficzne i kobiety realizujące się na co dzień w social mediach czy marketingu. Obalą stereotypy, odpowiedzą na pytania czy kariera w takiej branży jest możliwa tylko w dużych miastach lub czy konieczne jest ukończenie wyższych studiów w danym kierunku. Podzielą się z nami sposobami na odkrywanie własnego potencjału, przekażą rady jak efektywnie realizować wybraną ścieżkę kariery. Wszystko sprawdzone na własnych przykładach.
Jednocześnie będzie można zapoznać się z działaniem i przetestować nasze drukarki 3D oraz zestawy LOFI Robot, Scotie Go i Be Creo. Są to
zestawy edukacyjne, znajdujące zastosowanie głównie w nauczaniu podstaw elektroniki i programowania dla dzieci i młodzieży. Pozwalają one w przystępny sposób zrozumieć znaczenie i zastosowanie nowych technologii w codziennym życiu. Przy okazji można będzie samodzielnie zbudować i ożywić robota, co jest świetną zabawą i wyzwaniem nie tylko dla dzieci!
Nasze spotkanie to próba lokalnego zmierzenia się z globalnym problemem, jakim jest deficyt kobiet w sektorze IT oraz powszechne stereotypowe podejście do nowych technologii czy zawodów z branży STEM (sektor nauki, technologii, inżynierii oraz matematyki) jako specjalizacji męskiej. I choć w dużych miastach istnieje już rozbudowana oferta edukacyjna i popularyzująca nowe technologie wśród kobiet, to dziewczynom spoza tych ośrodków wciąż brakuje styczności z akcjami tego typu i kontaktu z “żywymi przykładami” zawodów z branży. Wykorzystując nowe technologie chcemy pokazać, że miejsce zamieszkania nie musi być ograniczeniem.

 

Co możesz zyskać uczestnicząc w Dniu Otwartym?
– nawiązać kontakty i porozmawiać w kameralnym gronie o tym, jak wygląda praca w tej różnorodnej branży
– wypić dobrą kawę z dziewczynami, które potrafiły zmienić swoje życie zawodowe o 180 stopni i rozwiać swoje wątpliwości odnośnie spróbowania sił w nowej branży
– otrzymać cenne wskazówki na temat sposobów samokształcenia – szkoleń, kursów on-line czy tutoriali
– nauczyć się kolejnych praktycznych umiejętności (z zakresu druku 3D, elektroniki czy robotyki)
– zweryfikować swoje plany i pomysły na przyszłość z wiedzą na temat współczesnego rynku pracy i możliwości zawodowych dla kobiet
– nabrać pewności siebie i zmotywować do działania – we wspólnocie siła!

 

START 12.00 – Wystąpienia prelegentek
Joanna Bochyńska – Wake up and Code
Zuzanna Pacholczyk – uwielbia dzielić się swoją pasją – programowaniem. Od ponad trzech lat działa zawodowo w świecie Java. Na początku roku zakończyła studencką przygodę z informatyką, a swoimi zainteresowaniami chętnie dzieli się w ramach Geek Girls Carrots. Nieustannie chłonie wiedzę z bogatych zasobów nowych technologii i równie chętnie szkoli innych. Z dala od komputera czyta kryminały, ćwiczy jogę i nałogowo uczy się słówek. Na liście jej celów jest zdobycie umiejętności fotograficznych.
Sylwia Łabuda – Z branżą informatyczną związana od ponad 11 lat. Pracowała w obszarach związanych ze sprzedażą, marketingiem i
zarządzaniem projektami IT. I to wszystko w RST Software Masters! Dziś, wciąż w tej samej firmie zajmuje się PR-em i Employer Brandingiem.
Karolina Tomza – Blog „Karoli zdaniem”
Anna Buchowska – CodeTwo
Agata Burdzy – PR i marketing
Weronika Werłos – Testerka oprogramowania
14.00 – 16.00 Networkig i pokaz technologii.

 

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, zapraszamy kobiety (i mężczyzn!) w każdym wieku.
Dzień otwarty jest punktem wspólnym dwóch projektów realizowanych z kobietami i dla kobiet:
“Kobiety dla kobiet” – cykl 12 warsztatów z podstaw różnych dziedzin związanych z nowymi technologiami.
Więcej informacji o projekcie: http://pralniasokolowsko.pl/kobiety-dla-kobiet/
“Młode cyfrowe” – indywidualne wsparcie dla dziewczyn w wieku 17-25 lat, stojących przed wyborem ścieżki zawodowej, polegający na ustaleniu z mentorką planu rozwoju (głównie z zakresu programowania i grafiki komputerowej) i wsparciu (w formie konsultacji i warsztatów) w jego realizacji.
Podczas wydarzenia będzie można wypełnić ankietę rekrutacyjną i poznać szczegóły projektu.
Więcej informacji: http://pralniasokolowsko.pl/mlode-cyfrowe/

 

———-
Pralnia Makerspace to miejsce współpracy, tworzenia i dzielenia się wiedzą, gdzie każdy może uczyć się i pracować wykorzystując nowoczesny sprzęt lub tradycyjne narzędzia. W gronie ludzi z pasją (spotkasz u nas grafików, programistów, architektów i rzemieślników) uczymy się nowych umiejętności i wymieniamy twórczą energią. Mieścimy się w Sokołowsku – małej miejscowości na Dolnym Śląsku. Dysponujemy pomieszczeniami dawnej pralni w jednym z posanatoryjnych budynków, o łącznej powierzchni 164 m2. Nieużywana od lat przestrzeń zmieniła swoją funkcję, stając się tętniącym życiem warsztatem, wypełnionym ludźmi współpracującymi na rzecz wspólnego dobra. Realizujemy warsztaty, spotkania, zrzeszamy twórców z naszego regionu.

Więcej informacji na: http://pralniasokolowsko.pl/ lub FB/pralniasokołowsko
Sokołowsko ul. Parkowa 2
Google maps –>> http://tiny.pl/glczm
Kontakt:
Kamila Rosińska
tel. 535485827
kontakt@filtrator.org